Aby móc spełniać swoje marzenia, musisz wiedzieć co chcesz, dokąd zmierzasz. Powinieneś też mieć trochę rozsądku, inspiracji i odrobinę roztropności.

Są wśród nas osoby, które traktują marzenia jako coś nierealnego, nieosiągalnego. Uważamy, że to wszystko zależy od szczęścia i nie mamy na to wpływu. Jednak, aby spełniać marzenia, przede wszystkim trzeba zacząć działać, trzeba zrobić pierwszy krok. Marzenia mogą być naszym celem. Ważne, aby to były nasze osobiste marzenia, wtedy jesteśmy pełni zapału, aby je realizować.

Steve Jobs ostrzegał, że „Jeżeli nie będziesz realizował swoich marzeń, ktoś inny cię zatrudni, żebyś spełniał jego”. Mogą to być marzenia na przykład Twoich rodziców abyś został lekarzem, prawnikiem, inżynierem, ale nie Twoje. Jeżeli tego nie chcesz to znak, że dopiero szukasz, że musisz dojść do tego.

Jakie umiejętności mogą nam pomóc w realizacji marzeń? Jak rozumiemy słowo sprzedawca? Kto z nas marzył o zawodzie sprzedawcy? Częsty stereotyp tego zawodu kojarzy nam się z wszelkiego rodzaju naciągaczami, którzy chcą nam wcisnąć jakiś chłam. Spójrzmy jednak na tą umiejętność, jako coś co jest potrzebne każdemu z nas w codziennym życiu.  Kompetencje sprzedażowe to w przeważającej części inteligencja emocjonalna. To umiejętność budowania relacji, planowania czasu, to sprawność w budowaniu i zdobywaniu kontaktów. To szkoła życia.

Trudno wyobrazić kogokolwiek, kto w życiu niczego nie sprzedał. Od naszych zdolności zaprezentowania samego siebie, umiejętności wczucia się w potrzeby innych (empatia) może zależeć co osiągniemy w życiu. Brak takiego daru, jak to mówią inni „tego czegoś” może spowodować, że nawet najlepszy fachowiec będzie pracował poniżej swoich kompetencji.

Możesz zapytać co to ma wspólnego z marzeniami? Jeżeli będziesz potrafił sprzedać innym swoją wizję to oni pomogą ci ją zrealizować. Jeżeli nie będziesz miał problemów z nawiązywaniem różnego rodzaju relacji, to w chwilach zwątpienia znajdą się osoby, które pomogą Ci.

„Brnij naprzód. Nic nie zastąpi wytrwałości. Nawet talent; świat jest pełen utalentowanych przegranych. Nawet geniusz; określenie niespełniony geniusz funkcjonuje niemal jako przysłowie. Nawet samo wykształcenie; świat jest pełen wykształconych nieudaczników. Wytrwałość i determinacja same w sobie są kluczowe.....”

14.07.2017r

Adam Stefański