Według danych GUS w roku 2014 w wyniku obrażeń doznanych w wypadkach zginęło blisko 13 tys. osób. Szacunki EuroSafe wskazują, że w Polsce rocznie 2,8 miliona osób jest poszkodowanych w różnego rodzaju wypadkach z czego ponad 384 tysiące osób jest hospitalizowanych a 192 tys. osób doznaje uszczerbku na zdrowiu powodującego niepełnosprawność. W roku 2015 zgłoszono 87 622 osób poszkodowanych w wypadkach przy pracy. Wypadki przy pracy są częstsze niż wypadki drogowe, ale ich śmiertelność jest wielokrotnie niższa. W roku 2015 zarejestrowano 303 zgony.

Co  zrobisz, gdyby zdarzył się wypadek? Przecież po jakimś czasie miałbyś kłopoty z pracą, bo nie mógłbyś działać pełną parą! Czy już widzisz, że nie wygląda to dobrze?

Żyjesz aktywnie? To spraw już teraz, aby taki styl życia był odpowiednio zabezpieczony. Ubezpieczenie obejmuje skutki nieszczęśliwych wydarzeń, takie jak uszkodzenie ciała powodujące trwały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć. Jeśli chcesz mieć pewność, że będzie Cię stać na sprawdzonego lekarza sportowego, który doprowadzi do formy, na  niezbędną rehabilitację dla ludzi aktywnych, pomyśl o ubezpieczeniu Następstw Nieszczęśliwych Wypadków.

 

MIN SUMA UBEZPIECZENIA SNW 10 TYS. ZŁ

 

MAX SUMA UBEZPIECZENIA SNW 1 MLN ZŁ

 

Gdy jedziesz na ferie w Tatry lub Beskidy

Planując urlop w polskich górach, powinniśmy w pierwszej kolejności zatroszczyć się więc o polisę NNW. To ona będzie nas chroniła, jeśli w czasie wędrówki poślizgniemy się i skręcimy kostkę lub gdy podczas jazdy na nartach upadniemy i np. uszkodzimy kręgosłup. – Wysokość odszkodowania, które otrzymamy, zależy od stopnia uszczerbku na zdrowiu, co oznacza, że im poważniejszy będzie wypadek, tym większą kwotę wypłaci nam towarzystwo ubezpieczeniowe. Informacje na temat wysokości świadczeń znajdziemy w każdej umowie oraz na stronach internetowych ubezpieczycieli. 

Jeśli posiadamy już polisę NNW, przed wyjazdem w góry warto przyjrzeć się dokładnie jej warunkom. Podstawowe ubezpieczenia tego typu zwykle nie uwzględniają bowiem wypadków wynikających z uprawiania sportów, do których należy np. narciarstwo. Oczywiście zawsze możemy rozszerzyć zakres naszej umowy ubezpieczenia o rekreacyjne uprawianie sportów lub zawrzeć drugą umowę uwzględniającą tę właśnie opcję. Jeśli dojdzie do wypadku w wyniku zdarzenia objętego obydwiema posiadanymi przez nas polisami, odszkodowanie otrzymamy z każdej z nich. Warto zadbać także o ubezpieczenie OC, które pozwoli uniknąć kosztów, jeśli niechcący wyrządzimy krzywdę innej osobie lub zniszczymy należący do niej sprzęt sportowy.